SEO konzultace

/////

Kdy je vhodné se zabývat SEO konzultací a poradit se s odborníkem na optimalizaci webu?

Pozor, když myslíme s odborníkem nemáme namysli tzv. „SEO mágy“. Který vám bude tvrdit, že teda to SEO zapne. Ne opravdu se zapnout nedá. Kvalitně provedená optimalizace pro vyhledávače nebo chcete-li SEO (Search engine optimization) je běh na dlouhou trať, ale vyplatí se do něj investovat jak čas, tak i peníze. SEO konzultant chcete-li specialista se vám určitě bude hodit, a hlavně vám může ušetřit spousty peněz a problémů při:

Tvorbě nového webu nebo e-shopu

Když plánujete tvorbu nového webu popřípadě internetového obchodu měl by u tohoto procesu rozhodně být člověk nejlépe odborník na SEO neboli optimalizaci pro vyhledávače, který dohlédne na správné dodržení postupů. Je potřeba pohlídat spousty věcí na které programátor, grafik ani kodér myslet nebude, proč taky? Vždyť to není v jeho popisu práce. V tu chvíli zasahuje SEO konzultant a komunikuje jak mají vypadat URL adresy, titulky a popisky jednotlivých stránek, struktura webu, která by měla vycházet z analýzy klíčových slov a spousty dalšího. Proto pokud plánujete tvorbu nového webu nebo e-shopu a chcete, aby byl jednoduše dohledatelný a prodával vaše služby, popřípadě produkty, tak rozhodně přizvěte i SEO specialistu! Nejlepší řešení je takové kdy se o všechny úkony v rámci tvorby nových internetových stránek řeší v rámci jedné firmy. Ano, grafik, programátor, kodér a SEO specialista pod jednou střechou zaručí, že vše proběhne relativně rychle, správně, a hlavně bez větších komplikací. Rozhodně nedoporučujeme odkládat a řešit optimalizaci webu pro vyhledávače až po vytvoření stránek.

Redesignu webu, internetového obchodu

Jestli jste se po několika letech rozhodli měnit dosavadní webdesign nebo chcete kompletně vyměnit své stávající řešení a přejít například na uživatelsky mnohem jednodušší řešení. Které je možné řešit pomocí redakčního systému. Nejrozšířenějším redakčním systémem je WordPress, ten umožňuje vytvořit krásné a moderní weby a poradí si i s plnohodnotným e-shopem. Jen pro inspiraci si můžete prohlédnout několik našich referenčních webů vytvořených právě na Wordpresu. Rozhodně je při přechodu na nový web nebo e-shop potřeba pohlídat velké množství úkonů na kterých závisí udržení pozic, návštěvnosti, ale hlavně tržeb z organického (přirozeného) vyhledávání. Pro tento případ se rozhodně vyplatí investovat do SEO konzultanta. Ten totiž v první fázi provede tzv. SEO audit původního webu a zjisti zásadní chyby na webu, které brání lepším pozicím ve vyhledávačích. Z výsledků SEO auditu je možné navrhnou řešení dalšího postupu a pohlídat, aby tyto faktory byli zakomponovány při tvorbě nového webu nebo internetovém obchodu. Pokud tedy chcete předejít propadům pozic ve vyhledávačích jako je Google a Seznam, a hlavně snížení tržeb z tohoto zdroje, určitě si objednejte SEO konzultanta! Šetříte svůj čas, nervy i peníze.

Nespokojenosti s výkonem webu 

klesá vám návštěvnost, máte čím dál méně objednávek či poptávek? Nikdo vám nevolá z webu nebo nechodí e-maily s poptávkou vašich služeb? Někde nastal problém. Ale kde? To je vhodná doma se zamyslet a oslovit SEO konzultanta, aby provedl SEO audit vašich internetových stránek nebo e-shopu. Co takový SEO audit webu obsahuje a co kontrolujeme?

  • Kontrola validity kódu
  • Kontrola struktury webu
  • Kontrola duplicity textu
  • Kontrola sitemapy
  • Kontrolu titulků a popisků
  • Kontrola nadpisů webu
  • Kontrola souboru robots.txt
  • Kontrola penalizací
  • Interní prolinkování webu
  • Externí odkazy, které vedou na váš web

A spousty dalších úkonů, které jsou potřeba k správné identifikaci vzniklých problému na webu. Po tomto zjištění vám doporučíme další postup a realizujeme kroky k lepší optimalizaci webu, popřípadě internetového obchodu, což povede k lepším pozicím, nárůstu návštěvnosti webových stránek a hlavně k vašim vyšším ziskům.

Pokud nechcete investovat desítky tisíc do kompletního auditu webu, právě pro vás jsme připravili základní SEO audit ZDARMA! Stačí jen vyplnit formulář, napsat nám e-mail nebo jednoduše zavolat na 603166726. Tak neváhejte ani minutu!