SEO audit webu

/////

seo audit webových stránekProč vůbec dělat SEO audit?

Pokud chcete, aby váš web popřípadě e-shop vydělával více než doposud. Díky SEO auditu zjistíte současný stav ve kterém se váš web z pohledu optimalizace pro vyhledávače nachází. A hlavně od nás dostanete doporučení na odstranění současných potíží na webu i mimo něj. Někdy stačí několik úprav a návštěvnost webových stránek nebo internetového obchodu může být během několika týdnů dvojnásobná.

Co zahrnuje kompletní SEO audit webu?

 • Kontrola validity kódu
 • Kontrola rychlosti načítání stránek
 • Kontrola zobrazení v mobilních zařízeních
 • Kontrola struktury webu
 • Kontrola duplicity textu
 • Kontrola sitemapy
 • Kontrolu titulků a popisků
 • Kontrola nadpisů webu
 • Interní prolinkování webu

 

 

Kontrola validity kódu

Validní HTML kód vašich stránek a e-shopu je jeden z dílků skládačky při vaší snaze mít web, který budou mít vyhledávače i návštěvníci rádi. Validní, tedy funkční a bezchybný kód podle standardů je základem toho, aby vyhledávače správně načítaly vaše stránky, jejich grafiku a další prvky a korektně jej zobrazovaly.

Kontrola rychlosti načítání vašich stránek

Jedním z hlavních faktorů podle kterého Google určí vaši pozici ve výsledcích vyhledávání je rychlost načtení vašich internetových stránek. Pokud načtení stránek trvá příliš dlouho může to být z několika důvodů – velikost obrázků na jednotlivých stránkách, externí skripty a styly, krátká platnost cache, odezva serveru atd. Tyto problémy je potřeba identifikovat a následně požádat webmastera o jejich odstranění.

Kontrola struktury webustruktura webu

Základní kostra – struktura stránek a podstránek je velmi důležitá. Ovlivňuje, jak se návštěvníci a vyhledávače chovají na vašich stránkách a jak je chápou. Proto je nutné vnímat strukturu z širšího hlediska a při tvorbě webu uvažovat především okem budoucího návštěvníka.
Velmi často se diví, že na stránkách chybí důležité informace. Celé podstránky a důležité kategorie. Možná proto, že nikoho nenapadlo přemýšlet dopředu o tom, jak zboží návštěvníci hledají.

 

V rámci auditu zjistíme, jestli je struktura vašich stránek:

 • Přehledná – návštěvník se nesmí ztratit, ať je kdekoliv na webu
 • Jednoduchá – nenuťte návštěvníky přemýšlet, naveďte je
 • Čitelná pro vyhledávače a návštěvníky– Jsou správně pojmenovány podstránky? Odpovídají tomu, jak je hledají návštěvníci?

 

Duplicity na webu

Kopírování šetří čas, ale zabíjí individualitu. Velkým nešvarem webů i e-shopů je prosté duplikování textů od výrobce, nebo od konkurence.
Zkontrolujeme, jak si s duplicitami stojí vaše stránky. Poradíme, co můžete udělat jinak a lépe, aby právě váš unikátní obsah prodával lépe, než u konkurence.

Nejen duplicity textu škodí webům. Zkontrolujeme také výskyt dalších typů duplicit – doménové duplicity, webové aliasy apod.

 

Indexace stránek

Pokud je váš web rozsáhlejší, je potřeba vytvořit tzv. sitemapu. Není to zbytečnost. Sitemapa napomáhá v orientaci na webu jak návštěvníkům, tak robotům fulltextových vyhledávačů.
Zkontrolujeme také soubor robots.txt a jeho vliv na správnou indexaci vašich stránek.

 

Kontrolu titulků a popisků (title a description)

Důležitost titulků a meta popisků spousta majitelů webů a e-shopů podceňuje. Přitom jsou to právě ony, které vidí návštěvníci při vyhledávání ve vyhledávači.  Ověříme, jestli jsou vaše titulky a popisky unikátní, čtivé a obsahují nějakou vyzvu k akci a mají šanci oslovit vaše budoucí zákazníky. Pokud titulky či popisky chybí je potřeba je doplnit a toto provádíme při tzv. SEO optimalizaci.

Kontrola nadpisů webu – h1, h2, h3

Text webu by měl být správně strukturovaný a přehledný. To je možné i za předpokladu vhodného použití nadpisů u jednotlivých částí webu. Zkontrolujeme, zda je váš web správně nastaven a nadpisy dobře strukturovány.

 

 

prolinkovani-webuInterní prolinkování webu

Vnitřní odkazy napříč vlastními stránkami jsou velmi důležitá součást SEO. Usnadňují rychlou orientaci návštěvníků na stránkách a ovlivňují i vnímání důležitosti dílčích stránek vyhledávači. Zkontrolujeme, zda je váš web logicky prolinkován a negeneruje nefunkční odkazy.

 

 

 

 

 

Chcete provést základní SEO audit vašich stránek zdarma? Pak nám zavolejte 603166726 nebo napište.