7 skvělých nástrojů, které vám usnadní práci

/////

Nástroje pro práci na home office

 

Snímek obrazovky – Lightshot

Chcete rychle ukázat kolegovi, co vidíte na obrazovce? Možností je spousta. Jedna z nich je: stisknout klávesu Prinst Screen (Prt Scr), otevřít malování, zvolit možnost vložit (ctrl+v) a pak oříznout potřebný výběr, přidat případné rámečky nebo podtržení pro označení problému, pak soubor uložit a teprve potom sdílet.
Toto asi není to pravé.

Můžete zvolit například sdílení obrazovky prostřednictvím programu TeamViewer, ale to nemusí být vhodné, pokud má jít o rychlé předání jednoduché informace, nebo pokud daného člověka nemůžete zastihnout přímo a potřebujete poslat informaci například e-mailem.

Nejen pro tyto situace tu je nástroj Lightshot. Stačí zmáčknout klávesu pro snímek obrazovky (jako výchozí je nastaven Print Screen) a už rovnou upravujete. Zvolíte si část obrazovky, kterou chcete ukázat, na pár kliknutí přidáte rámečky a šipky, můžete přidat potřebný text a pak rovnou sdílet. Pro sdílení můžete zvolit cloud, sociální sítě, uložení v PC, nebo dát jen kopírovat a pomocí ctrl+v vložit kde potřebujete.
Užitečná je taky možnost „vyhledat podobné obrázky na Google“, pomocí které například ověříte kde všude je nějaký obrázek už použit.

Skvělý nástroj pro snímky obrazovky

 

Tento program je zcela zdarma.

 

Úprava obrázků – Canva

Potřebujete vytvořit jednoduchou prezentaci, infografiku, příspěvek na instagram, leták, nebo jen oříznout obrázek? Nemusíte hned platit grafika, nebo se učit s Photoshopem.

Na rychlé grafické práce je tu Canva – nabízí velké množství předem připravených šablon, pozadí a zajímavých prvků na úpravu obrázků a fotek. Navíc je práce s ní intuitivní a nabízí velké množství rychlého sdílení a výstupních formátů.

Rychlá editace obrázků a fotek

Tento nástroj je zdarma v omezené verzi a plná verze stojí 120 dolarů ročně. Jde však o plnohodnotný nástroj s velkou řadou možností i bez upgrade na verzi Pro.

 

Uspořádání myšlenek – myšlenkové mapy – Xmind

Mnohdy je na projektu nejtěžší vůbec zjistit jak postupovat a od čeho začít. S tím může pomoci program na tvorbu myšlenkových map. Za nás je na tomto poli favoritem aplikace Xmind. Je intuitivní a jednoduchá na ovládání, přitom v ní jde vytvořit poměrně komplikovaná struktura jako například mapa celého webu s vzájemným propojením všech podstran.

tvorba myšlenkových map

 

Rychlá komunikace s kolegy – Slack

Slack nabízí klasický chat s jednotlivci i chatovací kanály pro komunikaci celých týmu či jejich částí. Snadno se přes něj předávají soubory, což je vhodné především k rychlému popisu problému ve spojení s nástrojem Lightshot.

Slack má verzi zdarma, která má méně funkcí (například omezené hledání v historii konverzace), ale jinak je plně použitelná. Placené verze se pohybují v cenách 160 a 310 Kč za měsíc.

 

Zjistěte barvu v obrázku – Pixie (color picker)

Znáte to: máte obrázek a potřebujete zjistit některou z barev. Tento úkon může trvat jen pár sekund díky Pixie.

Zjištění kódu barev

Zde jsme například chtěli zjistit kód barvy (ať už HEX, HTML RGB, CMYK nebo HSV) světlé čáry obrysu u okna windows. S Pixie to víme za pár vteřin a můžeme HTML kód barvy (66F1FF) zkopírovat pomocí klávesové zkratky a použít jak potřebujeme.

Nástroj Pixie je zdarma.

 

Kontrola funkčnosti webu – SEO Spider

Kontrola webu

S pomocí nástroje Screaming Frog SEO Spider zvládnete rychle projet jakýkoliv web a zjistit stav jednotlivých stran a podstran, obrázků, dokumentů, javascriptů a dalších. Zjistíte strukturu webu, čas odezvy, výskyt nadpisů H1 a H2, metapopisky a názvy stránek, počet slov na jednotlivých stránkách… takto bychom mohli pokračovat ještě dlouho – raději jen vyzkoušejte sami.

SEO Spider je zdarma do 500 URL adres. Pro větší web už budete potřebovat plnou verzi.

 

Tvoření a správa PPC kampaní – Ads Editor

Máte web, ale není vás vidět? Popožeňte lidi pomocí PPC kampaní. Pokud neuvažujete nad svěřením správy kampaní zkušené agentuře, tak to můžete zkusit i sami. V takovém případě doporučíme nástroj od Google – Ads Editor. Ten přímo spojíte s vaším Ads účtem a snadno stáhnete celý účet k vám do PC.

Editovat tak můžete, i když jste například off-line a navíc nehrozí, že omylem provedete nějakou změnu, kterou nechcete. Snadno se editují a vytvářejí celé kampaně a když budete mít hotovo, tak požadované změny odešlete během pár vteřin do Ads účtu.

Správa PPC kampaní Nástroj ADS Editor od Google je zcela zdarma.

 

To bylo pár tipů, které vám usnadní práci ať už děláte z domu nebo z kanceláře. Pokud vás zajímá více, tak si můžete přečíst například o PPC kampaních nebo o SEO.