Co je to PPC

/////

Placená reklama

Slyšeli jste, že existuje PPC reklama a dokonce někomu generuje zisk? Ano, je tomu tak tento druh internetové reklamy může při správném nastavení a pravidelné optimalizaci generovat jak návštěvnost vašich webových stránek tak hlavně přivést nakupující návštěvníky na váš e-shop. Pojďme si tedy o této formě internetové reklamy říci něco více.

 

V prvé řadě je potřeba si říci co znamená „záhadná“ zkratka PPC. Tato zkratka vychází z anglického Pay-Per-Click což do českého jazyka přeloženo znamená platba za klik (platíte tedy pouze za návštěvu vašeho webu a ne za zobrazení reklamy).

 

PPC reklama je využívána hlavně v reklamních systémech Sklik (Seznam), AdWords (Google) nebo Facebooku.

Co je to PPC reklama

 

 

Výhody PPC reklam

Proč začít s PPC reklamou

Možnost měření obrovskou výhodou je možnost měřit výsledky kampaní v reálném čase, hned od spuštění kampaní máte přehled o tom zda-li vaše kampaň vydělává nebo naopak.

Rychlost spuštění či zastavení kampaní – spuštění ppc reklamy je otázkou několika minut. Také takřka okamžitě jste schopni reagovat na zjištěné výsledky a kampaně upravovat dle potřeby.

Testování – můžete testovat různé druhy reklamních inzerátu a ty méně účinné pozastavit nebo úplně vypnout.

Vysoká účinnost – dobře nastavené PPC kampaně jsou pravidelným zdrojem nových návštěv a vyšších příjmu! Neplatíte za zobrazení reklamy!

Cílení PPC reklam –  můžete cílit na konkrétní klíčové slovo či frázi (ve vyhledávací sítí) nebo například dle zájmu, zájmu o koupi popřípadě pouze na návštěvníky vašich stránek (remarketing a dynamický remarketing).

Proč investovat do PPC reklam i SEO zároveň

Protože do optimalizace pro vyhledávače (SEO) je potřeba investovat mnohem více času než do založení, nastavení a spuštění PPC kampaní. Pozor to ovšem neznamená nedělat SEO! Jen pokud chcete začít přivádět nové zákazníky na váš web nebo oslovovat ty co na něm už byli v případě placených reklam je toto možné téměř okamžitě. V rámci vaši online marketingové strategie je tak možné začít vydělávat ještě něž se projeví první výsledky vašich SEO aktivit.

PPC + SEO

Jednoduchost PPC reklam

PPC reklamy pro malý web či e-shop o několika položkách jsou celkem jednoduché. Zvládne je bez větších problému s odbornou pomocí nastavit i začátečník. A pokud nevíte jak začít můžete využít jednodenního kurzu, který pro vás sestavíme na míru vašim potřebám.

KURZ: Základy PPC kampaní v praxi

Jenomže zde celý koloběh nekončí, pokud totiž chcete aby vám PPC kampaně vydělávali čím dál více je potřeba kampaně postupně analyzovat,  vyhodnocovat a následně optimalizovat. Toto už není zdaleka tak jednoduchý proces. Proto si spousty větších webů a e-shopů objednává služby agentury. I vy máte tu možnost a můžete si objednat konzultaci ZDARMA.