Rozměry obrázků na Facebooku

/////

Jaký zvolit rozměr profilové a úvodní fotky na Facebooku

Pokud jste si právě založili firemní Facebook určitě narazíte na potřebu doplnit profilovou a úvodní fotografii. Častým problémem je rozměr jednotlivých fotek. Ideální rozměr pro profilovou fotku je 170 x 170px.  A úvodní fotku byste měly mít v rozměru 820 x 312px. V případě že jsou vaše fotky větší nic se neděje Facebook vám nabídne oříznutí. Pokud již máte obrázky připraveny čekají na vás možnosti vložení. Ty si ukážeme v tomto článku také.

 

rozměry fotek na facebook

 

Jak přidat úvodní či profilový obrázek

Profilový obrázek

přidání profilového obrázkuPojďme si tedy ukázat, jak je možné přidat úvodní fotku nebo profilový obrázek na vaší nově vytvořenou firemní stránku na Facebooku.

Začněme třeba profilovým obrázkem (170 x 170px). Stačí v pravém dolním rohu kliknout na ikonku foťáku a rozjede se vám nabídka s možnostmi vložení profilového obrázku.

Vybrat z fotek – pokud máte fotku uloženou ve svých fotkách na Facebooku

Vyfotit – můžete vyfotit fotku kterou chcete mít jako profilový obrázek

Nahrát fotku – poslední možnost umožní vložení fotky z vašeho PC

 

Úvodní fotka

Nyní si podobným způsobem přidáme úvodní fotografii vašeho firemního profilu na nahrání úvodní fotky na FacebookFacebooku. Jen pro připomenutí tento obrázek by měl mít rozměr 820 x 312px. Postup je velice podobný jako u přidávání profilového obrázku. Stačí kliknout na ikonku fotoaparátu v pravém dolním rohu a vybrat si z nabídky.

Vybrat z fotek – pokud máte fotku uloženou ve svých fotkách na Facebooku

Nahrát fotku –  umožní vložení fotky z vašeho PC

Zde chybí možnost úvodní fotku vyfotit.

Jakmile fotky přidáte, můžete po kliknutí na ně, upravovat jejich popisek, nastavit kde byla fotka pořízená, popřípadě datum a hodinu pořízení.

Doufáme, že vám tento jednoduchý návod pomohl a pokud si nebudete s něčím vědět rady klidně nám napište!