Webdevel v MF Dnes

/////

MF Dnes napsala o firmě Webdevel ve svém pátečním speciálu (1.10.2021), který byl zaměřený na IT. Článek byl zaměřen především na projekty firmy a na mezinárodní přesah díky Krajské hospodářské komoře Moravskoslezského kraje.

Přepis části článku v MF Dnes:

„V rámci incomingové obchodní mise německých firem do Ostravy, kterou jsme organizovali těsně před covidovým obdobím spolu s německými partnery ze sítě Enterprise Europe Network, se podařilo firmu Webdevel propojit s německým start-upem,“ poznamenává Natálie Šitavancová, ředitelka KHK MSK. Cílem navázané spolupráce je nejen vzájemné sdílení zkušeností, ale zejména vytvoření webové aplikace na míru zahraničnímu partnerovi. Firma také z dlouhodobého pohledu chytře vyřešila nedostatek IT specialistů, když se rozhodla pro akvizici střední odborné školy v oboru IT. Může tak přímo ovlivňovat úroveň i kvantitu středoškolského IT vzdělání v regionu a vychovávat si budoucí zaměstnance.

Zdroj: MF Dnes Speciál, IT: No Limits, 1.10.2021 / 38, str. 9.

Enterprise Europe Network

Enterprise Europe Network poskytuje specializované služby zaměřené na podporu a zvyšování konkurenceschopnosti především malých a středních podniků.