Webdevel hrdým vlastníkem školy NET OFFICE Orlová

/////

NET OFFICE - učebna

Převzali jsme střední odbornou školu NET OFFICE Orlová.

Skvělé novinky i v roce 2020

Rok 2020 byl mimořádně hektický po všech stránkách. Usilovně se však snažíme, aby nebyl jen rokem špatných novinek a chaotických zvratů, ale i okamžiků, které nás uklidňují, posilují a dávají nám naději, že bude lépe. Je pro nás rokem příležitostí a možností se posouvat kupředu. Nechceme totiž usnout na vavřínech a odvážně se tak vrháme do dalších a dalších projektů.

Nejnovější a zatím největší projekt týmu Webdevel s.r.o. je uplácán z trochu jiného těsta než většina předchozích. Nejde totiž o dokončení nádherného webu. Ani o tvorbu loga nebo skvělé výsledky marketingové kampaně našich zákazníků.

Touto novinkou je koupě střední školy NET OFFICE Orlová. Důvodů pro tento krok je hned několik. Pojďme se podívat, co tato novinka přinese.

Přínos pro školu a studenty

Studentům chceme poskytovat kvalitní a vysoce odbornou praxi v technologických firmách. Díky členství Webdevel s.r.o. v ECT clusteru a vzájemné spolupráci mezi jednotlivými členy clusteru můžeme nabídnout studentům pestrou paletu možností pro praxi a studentskou stáž. A absolventům také slibné pracovní uplatnění po dokončení studia.

Praxe, praxe a zase praxe. To je v IT oboru zásadní. Nechceme tím nijak shazovat nutnost vstřebávat teoretické znalosti, chceme pouze zdůraznit, že zkušenosti a „otrkání“ se v oboru je pro nadějné studenty vždy důležitější a přínosnější. Je nám smutno, když vidíme čerstvé absolventy středních škol, kteří neumí téměř nic, a přesto se s velkými ambicemi a přehnanými požadavky hlásí do pracovního poměru.

Naším cílem je zkvalitnit výuku na škole a poskytnout studentům kvalitní základ pro jejich profesní uplatnění. Toho chceme dosáhnout přijetím nejmodernějších učebních trendů v kombinaci s kvalitní odbornou praxí. Máme velké plány do budoucna a těšíme se na jejich realizaci.

Co z toho získáme my

Ve firmě již brzy přivítáme několik nadaných studentů na odborné praxi a během následujících let zajistíme kvalitní studentskou praxi každému, kdo bude mít ambice se naučit skutečně pracovat kvalitně a již během praxe získávat pracovní návyky. Jak doufáme, časem získáme i kvalitní zaměstnance, stejně jako ostatní členové ECT Clusteru.

Studenti na praxi přinášejí do firmy svěží vítr a mnohdy také zajímavé postřehy, kterými se rádi zabýváme a vzájemně se tak učíme spolupráci…

Věříme, že se díky nám podaří poskytnout studentům ten nejlepší start do jejich profesní i životní dráhy.

SŠ NET OFFICE