Jak sdílet statistiky z Google Ads a z Skliku

/////

sdílení statistik google ads a sklikPokud jste se rozhodli předat správu vašich PPC kampaní profesionálům a máte již založený svůj stávající účet v Google Ads a v Skliku, který chcete nadále využívat, určitě se setkáte s potřebou poskytnout dosavadní naměřená data novému správci budoucích kampaní. Přisdílení dat je velmi jednoduché a zvládnete ho hravě za pár minut.

TIP: Nikomu neposkytujte vaše přístupy do PPC systémů, využijte pouze sdílení přístupů.

 

Sklik – jednodušeji to už nejde

Přisdílení na Skliku zvládnete do minutky.

 1. Přihlaste se do svého Sklik účtu na URL adrese https://www.sklik.cz/campaigns
 2. Po přihlášení do účtu klikněte v pravém rohu na váš přihlašovací e-mail – vyjede rozbalovací menu s možností překliknutí do Nastavení
 3. Na následující stránce v poli Nabídnout přístup / požádat o přístup zvolte v poli Typ akce položku nabídnout přístup, vyplňte e-mail, který vám zadal váš správce PPC kampaně a zvolte mu patřičná práva.
 4. Poté klikněte na zelené tlačítko Odeslat žádost

No, a to je celé. Nyní již máte statistiky návštěvnosti z Skliku přisdílené. Vámi pozvanému účtu přijde upozornění na e-mail, ve kterém potvrdí přijetí vaší pozvánky.

Úrovně přístupů k účtu v rámci Sklik účtu:

 • Reportér statistik – Pozvaný uživatel může do účtu pouze nahlížet, nesmí vytvářet kampaně a provádět úpravy v nastavení. Může vytvářet a upravovat pouze statistické reporty.
 • Správce kampaní – Uživatel má možnost do účtu nahlížet a plně využívat inzerentské rozhraní pro vytváření a nastavování kampaní.
 • Administrátor účtu – Uživatel může do účtu nahlížet a vytvářet / upravovat kampaně, statistické reporty i nastavení účtu. Oproti Správci kampaní může spravovat přístupy jiných uživatelů do daného účtu.

V rámci vašeho Nastavení Sklik účtu nyní uvidíte, které uživatelské účty mají přístup k účtu a na jaké úrovni. Odtud také můžete libovolně uživatele odstranit.

přehled přístupů k účtu Sklik

Google Ads

Tady to taky půjde jako po másle.

 1. Přihlaste se do svého PPC účtu na URL adrese https://ads.google.com/intl/cs_cz/home/
 2. V novém rozhraní Google Ads klikněte na tlačítko Nástroje s klíčem v horní části obrazovky.nastavení google ads
 3. Poté klikněte na odkaz Přístup k účtu
 4. Na následující stránce klikněte na modré tlačítko se znakem +
 5. Na vyskakovacím okně zvolte další e-mail, ke kterému chcete přisdílet statistiky a zvolte požadovanou úroveň. Pro zajištění správy a optimalizace kampaní bude stačit Standardní přístuppřístup google ads

Význam jednotlivých práv je vysvětlen přímo na obrázku výše.

Čtěte také:

Novinky ve světě PPC reklam – Září 2018 – 09/2018
Jak provést základní nastavení Google Analytics na vašem webu – 02/2018
Jak založit Google Ads účet – 09/2017
Jak založit Sklik účet – 09/2017