Facebook ukončuje komunitní nápovědu

/////

Komunitní nápověda Facebooku už nebude k dispozici. Ukončena bude k datu 24. září 2021. Co to znamená a jaký dopad to bude mít právě na vás?

Pokud používáte Facebook v českém jazyce, tak při hledání odpovědí na dotazy už delší dobu narazíte na hlášku: „Komunita pro nápovědu na Facebooku není k dispozici ve vašem jazyce.“ Stačí však přepnout na angličtinu a můžete si pročíst komunitní nápovědu nebo napsat dotaz na svůj problém a počkat, až na něj někdo odpoví.

Když si však zběžně projedete aktuální dotazy, tak zjistíte, že se dokola opakuje několik základních témat, které jsou mnohdy ponechány bez odpovědi. Pokud tedy hledáte odpovědi na dotazy spojené s Facebookem, tak je nejlepší hledat v Centru nápovědy. Je dostupná v českém jazyce a je pravidelně aktualizována a všechny běžné dotazy, na které podpora myslela jsou přehledně zodpovězeny.

Vedle toho vypadá komunita pro nápovědu jako nepotřebný přežitek, který je neefektivní již několik let. Zbývá jen doufat, že centrum nápovědy zodpoví naše budoucí dotazy dostatečně.

Čtěte také:

Dvoufázové ověření Facebook účtu
Jak založit firemní Facebook stránku
K čemu slouží Facebook Pixel a jak jej vytvořit v Business Manageru?