Dvoufázové ověření Facebook účtu

/////

Dvoufázové ověření má za úkol chránit váš Facebook účet. Zjednodušeně, pokud by se někdo dopátral vašeho přihlašovacího e-mailu a hesla k Facebooku, zřejmě nic by mu v tom nezabránilo a mohl by „nadělat paseku“ a zcela se zmocnit vašeho účtu. A to přece nechcete.

Pokud máte svůj osobní profil propojený s firemní Facebook stránkou, Business managerem a podobně, mohly by být následky ještě mnohonásobně horší.  V případě, že si aktivujete jednu z možností dvoufázového ověření, můžete se nechtěným problémům vyvarovat a ušetřit si tak čas, nervy a peníze.

Jaké možnosti dvoufázového ověření Facebook účtu jsou nabízeny

  • SMS kód,
  • bezpečnostní kód z generátoru kódů,
  • bezpečnostní klíč na kompatibilním zařízení,
  • bezpečnostní kódy z aplikací od jiného dodavatele,
  • schválení pokusu o přihlášení na zařízení, které už Facebook rozpoznává,
  • použití jednoho z vytištěných obnovovacích kódů.

 

Nás bude zajímat ověření pomocí SMS kódu. Vždy, když se někdo pokusí přihlásit na váš Facebook účet z počítače nebo mobilního zařízení, které Facebook nerozezná, obdržíte SMS zprávu se zvláštním šestimístným SMS kódem.

Poznámka: Za tyto SMS zprávy si Facebook neúčtuje poplatky. Na odesílání a příjem zpráv se ovšem vztahují standardní tarify vašeho operátora.

A nyní můžeme plynule přejít k jednoduchému nastavení této důležité funkce.

 

 

 

 

 

Přihlaste se do svého osobního Facebook účtu. Zadejte svůj e-mail nebo telefonní číslo a heslo, jak jste zvyklí. Pozor! Heslo vytvořte ideálně tak, aby obsahovalo velká písmena, číslice i zvláštní znaky, ideálně tyto znaky kombinujte. Minimální délka hesla je šest znaků, ale klidně použijte i delší. Heslo nepoužívejte nikde jinde na internetu a nikomu jej neposkytujte. Pokud budete mít sebemenší pochybnosti o bezpečnosti, heslo si změňte!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Po přihlášení si v horním menu rozklikněte nabídku (šipka).

 

 

 

 

Zobrazí se nabídka a jako předposlední položka Nastavení

 

 

 

 

 

 

 

V nastavení kliknete v levém menu na Zabezpečení a přihlášení

 

 

 

 

Nyní u položky Použít dvoufázové ověření stačí kliknout na Upravit

 

 

 

 

 

 

 

Vyskočí pop-up okno kliknete na Povolit. Možná po vás bude Facebook chtít heslo k FB účtu, mějte jej raději po ruce.

 

 

 

 

Facebook vás ujistí, že je vaše dvoufázové ověření nastaveno a co je potřeba provést při přihlášení z jiného zařízení. Hotovo, můžete zavřít.


 

Nyní bude chtít Facebook při přihlášení z jiného zařízení zadat zvláštní šestimístný bezpečnostní kód. Ten vám přijde v SMS zprávě. Rovněž byste měli ihned po nastavení dvoufázového ověření obdržet e-mail o změně. Ten můžete ignorovat, pokud jste nastavení provedli vy.

Doufám, že je návod srozumitelný a pomůže vám s nastavením zabezpečení Facebook účtu. V případě nejasností mi pište na info@webdevel.cz